Jurek Brut Tenute Murola

Luxusní víno nese jméno majitele vinařství, který jej rezervoval pro toto šumivé víno připravené klasickou metodou z hroznů Ribony, místní révy s významným potenciálem, která se v rodině těší velké oblibě. Jurek je snahou vinařství Tenute Murola ukázat světu kvality této typické místní odrůdy.

Typ: šumivé víno, fermentace tradiční klasickou metodou
Vinařská oblast: Urbisaglia, provincie Macerata
Vinařství: Murola
Ročník: 2013
Odrůda: 100% Ribona
Obsah alkoholu: 12,5%
Objem: 0,75 l

Víno je přepravováno do sklepa a posíláno do lisu v celých hroznech. Alkoholové kvašení "Srdce" moštu získaného jemným a postupným lisováním hroznů probíhá v kádích z nerezové oceli při teplotě 12-13 ° C. Po druhotném kvašení víno leží na kalech po dobu 4 let. 

Jurek je jasně slámově zbarvený se světle zlatými odlesky, drobným a vytrvalým perlením. Vůně je poměrně intenzivní, s květinovými tóny, které se v dokonalé harmonii váží k jemným náznakům kvasinek, sladkých houstiček a rozpuštěného másla. Chuť je svěží a příjemně měkká, vyniká krásným závěrem  plným elegance a harmonie.

Kombinace: Elegantní aperitiv se skvěle hodí k předkrmům z přírodních ústřic, uzeného lososa, měkkýšů, sýrů nebo klobásek. Je lahodný k rizotu s krevetami nebo parmazánem a ke všem těstovinám s bílou omáčkou na bázi mořských ryb a plodů. Perfektní je taktéž k bílému rybímu masu ať už s majonézou či bez ní.

Teplota podávání 8/10 ° C


750,00 Kč